Women smiling at their reflection

Az első tapasztalatok hatása egy életen át elkísérhet. Különösen, ha azt hisszük, talán épp haldoklunk.

Nos, a helyzet általában a következő: senki nem készít fel minket a saját testünkre, nem mondja meg, hogyan kell felhelyezni egy tampont, nem beszél a folyásról, az endometriózisról vagy a szilva nagyságú rögökről.

"Világszerte a nők+ 3/4-e mondja, hogy negatívan élte meg az első menstruációját* – és ez még csak a kezdete az egész életen át tartó rossz érzéseknek és félreértéseknek."

A Libresse csapata azért dolgozik, hogy megszűnjenek a menstruációs egészségügyi felvilágosítás hiányosságai.

És azért, hogy minden lány+ és nő+ hozzáférhessen a termékekhez, a tudáshoz és a tiszta mosdókhoz.

Ezért hívta életre a Libresse a globális Project V kezdeményezést, amely oktatási intézményekkel, kormányokkal, jótékonysági szervezetekkel, kereskedőkkel és a sajtóval együttműködve terjeszti a lányok+ körében a létfontosságú menstruációs ismereteket.

A nők+ 49%-a azt mondta, hogy „magabiztosabbnak és felkészültebbnek” érezte magát az első menstruációra, amikor már megértette, mi történik*.

Segítsünk és bátorítsunk minden lányt+ és nőt+, hogy jobban megélhessék a menstruációjukat az első csepptől az utolsóig.

HA FÉLELEM NÉLKÜL KEZDJÜK, FÉLELEM NÉLKÜL ÉLHETÜNK.

Hírek a nagyvilágból

Libresse in the rural Cambodian school
Kambodzsa

2022 januárjában a Libresse illemhelyeket biztosított egy kambodzsai falusi iskola számára. Termékmintákat és menstruációs felvilágosító füzeteket adományoztunk 300 diáknak és tanárnak.

Libresse in the rural Cambodian school
Mexikó

2016 óta a Saba (Libresse) és az UNICEF együttműködik a fiatal lányok menstruációs higiéniával kapcsolatos oktatásáért, ami 7,5 millió embert ért el.

Mother smiling at daughter before school
Kolumbia

A „Bullying for Loving” projekt célja az iskolai zaklatást átélt gyerekek támogatása. 

Cose in Commune visual
Olaszország

A „Cose in Comune” a menstruációs tabuk ledöntésére fókuszál a tudatosság, a nyílt párbeszéd és az oktatás révén, és célja a menstruációs szégyenérzet elleni küzdelem az olasz iskolákban.

Student discussion in a classroom
Hollandia

Hollandia évek óta vendégelőadókkal kezdeményez párbeszédet a menstruációs és intim higiéniáról a középiskolákban. Emellett negyedévente adományoznak tisztasági és egészségügyi betéteket az Élelmiszerbanknak.

Nyomon követjük

A Global V-Taboo Tracker a mi kutatási projektünk, amelynek célja, hogy jobban megértsük a méh, a menstruáció és a szeméremtest körüli tabukat; a megértés kulcsfontosságú a változáshoz.

Mi az, amit bárcsak elmondtak volna neked?

Mondd el nekünk a közösségi oldalakon a #nemcsakmenstruáció használatával! Ha többet szeretnél megtudni arról, hogy mi a különbség aközött, amit mondanak nekünk, és aközött, hogy milyen is a valóság, nézd meg a „Nem csak menstruáció” című filmünket.

Nők+

Az Essity tudja, hogy nem mindenki nő, aki menstruál (például azok, akik nemi identitásuktól eltérő biológiai nemmel születtek), és hogy nem minden nő menstruál, figyelembe véve olyan tényezőket, mint a fogamzásgátlás, az egészségi állapot és a menopauza. Azzal, hogy az Essity a „+”-ot a nők mellé teszi, elismeri és bevonja a termékeit használó alulreprezentált csoportok teljes körét, például a transz és nem bináris embereket.