A szénlábnyom az üvegházhatású gázok – mint például a szén-dioxid (CO₂) és a metán (CH4) – teljes mennyiségét jelenti, amely egy termék előállítása, használata és ártalmatlanítása során a légkörbe kerül. A légkörben lévő magas CO₂ szint hozzájárul a globális felmelegedéshez, így a kibocsátás mérséklésével csökkentjük az éghajlatra gyakorolt hatásunkat.
A CO₂ csökkentést az életciklus-értékelés (LCA) módszer elvégzésével számítjuk ki, amely a termék környezetre gyakorolt hatását vizsgálja, kezdve a nyersanyag-előállítástól, egészen a termékhasználatig, a hulladékkezelésig és a szállításig.
A csomagolásainkon feltüntetett CO₂ csökkentés az összes Ultra egészségügyi betétünkre és a nedvszívó tisztasági betéteinkre vonatkozik, amelynek mértéke 6%. Az életciklus-értékelést az ISO 14040-es szabványsorozat és a termékkategóriára vonatkozó szabályok szerint hajtuk végre, és egy külső hitelesítő is felülvizsgálja.
A gyártás során 100%-ban megújuló (napból, vízből, szélből és biomasszából származó) villamos energiát kezdtünk el használni a kimeríthető energiaforrások – például kőolaj, földgáz és szén – helyett. A megújuló forrásokból előállított villamos energia szigorúan szabályozott és ellenőrzött, ezenkívül karbonlábnyoma jóval alacsonyabb, mint a fosszilis tüzelőanyagokból származónak.
A megújuló villamos energia beszerzése tanúsítványokkal, eredetgaranciával történik. Az Essity saját gyáraiban előállított termékei 100%-ban megújuló villamos energia felhasználásával készülnek, amihez rendelkezünk a megfelelő villamosenergia-felhasználási tanúsítványokkal.